|
Пушкинский проект PDF Печать

alt

     

      Вже майже 70 років ім’я Олександра Пушкіна нерозривно пов’язане з гімназією. Наш учбовий заклад було відкрито у листопаді 1943 року.

                Пушкінські традиції школи почали закладатися у 50-ті роки минулого століття.

          В 1949 році середній школі № 153 було присвоєно ім’я видатного поета. В 1959 році був створений шкільний музей О.С.Пушкіна.

                Засновницею музею, за підтримки дирекції та колег, учнів та їх батьків, бала вчитель російської мови та літератури – Людмила Миколаївна Котляревська.

                Кожного року запалюється символічна Пушкінська свічка, та особливий дух починає творити дива: учні перетворюються на героїв пушкінських творів, читають вірші, танцюють на балах.

                Музей Пушкіна став душею школи, місцем, де проводяться пушкінські читання, виставки, зустрічі з цікавими людьми.

                В 1969 році Пушкінський музей очолила вчитель російської мови та літератури – Кіра Михайлівна Дубницька. Саме вона була організатором поетичної студії «Алый парус».

                Кіра Михайлівна запрошувала в шкільний музей Пушкіна послухати реферати, які підготували учні старших класів. В музеї читали дитячі творчі роботи, проходили літературні вечори, обговорювалися новинки літератури. Музей вів листування та обмінювався досвідом роботи зі школами ім. Пушкіна Москви, Єревана та інших міст.

                В 1979 та 1989 роках гімназія святкувала ювілейні дати – 180 та 190 років з дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна, а також 30 та 40 років присвоєння школі ім’я поета. До Києва на святкування цієї події приїжджали делегації пушкінських шкіл із багатьох країн.

                В 1980 році згідно до положення про шкільний музей і на підставі наказу Міністерства освіти Української РСР № 198 від 30.07.1980 року музею О.С. Пушкіна школи № 153 Радянського району присвоєно звання ШКІЛЬНИЙ МУЗЕЙ.

                В 1994 році хранителькою пушкінських традицій стала Мартинова Ірина Йосифівна. Під її керівництвом видавались літературні журнали, присвячені життю та творчості поета, його оточенню. Рада музею готувала  та проводила пушкінські лекторії, вікторини, поетичні вечори.

                Екскурсії до музею проводились російською та англійською мовами.

                Діти із класу, в якому Ірина Йосифівна була класним керівником, листувалися з пушкінськими школами. Представники ради музею Ємець Андрій та Зукін Вадим приймали участь у Міжнародному Пушкінському форумі, який проходив у Москві у вересні 2003 року.

                З 2008 року пушкінські традиції продовжують своє існування під керівництвом випускниці гімназії, вчителя російської мови та літератури Атабекової Олени Петрівни.

                Минають роки, але пушкінські традиції не забуваються!

                Гімназисти продовжують вивчення пушкінської спадщини. Сьогодні робота в шкільному музеї побудована таким чином: екскурсії по музею,лекційна робота,пушкінські читання,вікторини. Учні приймають участь у конкурсах, інсценуваннях, проектній роботі.

Виховування поваги до традицій гімназії починається з початкової школи. Перше знайомство з життям О.С.Пушкіна, з героями його казок, перша участь у конкурсах, інсценуваннях.

                Пушкінські проекти – глибока та різностороння робота над темою, допомагають гімназистам зануритись в чудовий пушкінський світ, відкрити для себе багато нового та цікавого.

                Сьогодні експозиція музею представлена такими розділами: «Сім’я поета. Дитинство», «Ліцейські роки», «Ілюстрації до творів Пушкіна», «Пушкінські місця», «останні роки життя поета». Також у музеї можна побачити вироби гімназистів на теми творів Пушкіна та подарунки від людей, для яких творчість О.С.Пушкіна  не байдужа. В музеї проходять вечори творчості, зустрічі з цікавими людьми.

                Працює дві групи екскурсоводів.

                Впродовж року екскурсоводи знайомлять учнів гімназії з експозицією музею, а також проводять лекції –презентації , віртуальні екскурсії по пушкінським місцям, розроблені згідно віку учнів. Проводяться тематичні вікторини за біографією Пушкіна і за його творами.

                З 2010 рада музею  щомісяця випускала газету «Весник Пушкинского музея».

                Традиційно жовтень – це Болдинська осінь в нашій гімназії. Це час для реалізації учнівських талантів в декламуванні віршів, виготовленні виробів, малюванні ілюстрацій.

                Гімназисти приймають участь у Міжнародних конкурсах, конференціях, Пушкінських форумах.

                Рада музею тісно співпрацює з міським музеєм О.С.Пушкіна, працівники якого організовують екскурсії та тематичні лекторії для гімназистів. У нас є можливість проводити різні спільні заходи: Пушкінські читання, участь у виставках музею.

                Крім того, учні нашої гімназії приймали участь в міських пушкінських заходах, таких конкурсах як «Скажи, которая Татьяна?», «Что за прелесть эти сказки!», «Знаем о лицее почти все…», «Онегинские чтения»

                На сьогодні в гімназії почалась підготовка до святкування 220-ти річчя з дня народження О.С.Пушкіна та 70-ти річчя присвоєння імені О.С.Пушкіна нашому учбовому закладу. Учні всіх класів під керівництвом творчих педагогів нашої гімназії приймають активну участь в цій роботі.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Корисна інформація

Анкета для батьків

Анкета учня/учениці

Анкета для педагогічних працівників

Наше время

Нова Українська Школа

 

Наше время

Школа медіації

 

Корисні cайти

 

Главное управление науки и образования г.Киева

 

Управление науки Шевченковского р-на

 

Украинский центр оценивания

 

НОРМАТИВНО

ПРАВОВАЯ БАЗА

instafb

Україна, 01135, Київ, вул. Чорновола, 37а

Пн-пт з 8.00 до 19.00

Тел./факс:(+38 044) 236-11-12

Тел.: +38 (044) 236-05-81

email: sch-153pushkin@ukr.net