|
Нормативна база PDF Печать

НОРМАТИВНА БАЗА

Основне завдання сучасної школи полягає в тому, щоб виховати творчу особистість, створити умови для її повноцінного фізичного, інтелектуального, духовного та соціального розвитку.

Педагогіка нової школи України повинна сприяти входженню дитини в контекст сучасної культури, становлення особистості як суб'єкта і стратега життя, гідного людини.

Першочерговим завданням в сучасному навчально-виховному процесі школи повинно стати виховання і стимулювання соціальної активності учнів, розвиток їх індивідуально-психологічних здібностей.

Завдання, яке ставиться перед школою як головним елементом системи освіти, полягає в тому, щоб забезпечити всіх школярів оволодінням знаннями і уміннями, які визначені відповідними програмами. Ці знання і уміння на сучасному рівні засобів і методів навчання доступні всьому контингенту школярів.

Зміст роботи практичного психолога та соціального педагога базувався на тісній співпраці з учнями, батьками, вчителями та з відповідними службами міста з метою виявлення і створення соціально-психологічних умов розвитку особистості.

Основною метою діяльності працівників соціально-психологічної служби є забезпечення та підвищення ефективності педагогічного

процесу, захист психічного здоров'я і соціального благополуччя усіх його учасників. Тільки соціально-активна особистість зможе успішно

оволодівати навчально-виховними програмами, прагнутиме до самовдосконалення і саморозвитку.

Практичний психолог  гімназії здійснює свою роботу відповідно статті  76 Закону України «Про освіту», наказу Міністерства освіти України «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України» № 509 від 22.05.2018 р., наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів» № 691 від 19.10.2001р., наказу Міністерства освіти і науки «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами» № 864 від 28.12.2006 р., наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про експертизу психологічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах» № 330 від 20.01.2001 р., листа Міністерства освіти і науки України від 27.08.2000 № 1/9-352 «Про планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України» Етичного Кодексу соціального педагога, Етичного Кодексу психолога та інших нормативних документів і методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки.

Пріоритетні напрямки роботи практичного психолога: Психологічний супровід першокласників; адаптація п'ятикласників до навчання в середній школі; психологічний супровід профільного навчання, тощо.

 

«Не можна  вилікувати  тіло – не лікуючи  душу, і  навпаки:    вилікувати  душу  неможливо зневажаючи  тіло» 

/ Гіппократ/

 

  Багато  хто з  нас живе  з  відчуттям болю, від  якого потерпає і  тіло, і душа. Що  ми  зазвичай  робимо, вперше  відчувши  біль? Починаємо  ковтати ліки, ніби  говорячи йому: «Замовчи,  я не  бажаю  тебе чути!». І на  якийсь час   біль змовкає, але потім обов’язково дає  про  себе  знати з наростаючою  силою,  переростаючи  в    значно  серйознішу  проблему,  яку тільки ліками  не  заглушити.

Чому? Тому, що  будь - який біль означає, що  ми  в  повсякденній  суєті  забули, власне, про  себе.

Забули,  що  шлях  до  благополуччя, здоров’я і  процвітання в особистості починається  з маленького  кроку  назустріч  собі; з бажання розплутати  клубок життєвих  негараздів, розчарувань та тривог; з відновлення  глибокої  любові  й  поваги  до  самого себе.

Все можливо, тільки  не варто  залишатись  один на один зі  своїми  проблемами. Адже є психологія -  наука, що протягом  віків допомагала людині знаходити  вихід  із  найскладніших  ситуацій.

Довіртесь собі, дозвольте  психологу  вам допомогти, адже Ви  варті  того,  щоб бути  щасливими.     

Індивідуальна  консультація у психолога  - це час, який належить тільки Вам! Це час та місце, де можна вільно думати та відчувати,  аналізувати та змінюватися,  ефективно вирішуючи  всі свої  життєві проблеми.

На консультації у психолога Ви зможете зрозуміти, чому виникають складнощі та проблеми у Вашому житті та як їх можна уникати або долати.

Це можливість поміркувати про себе та своє життя, можливість визначитися, як саме ви хочете жити,  як зробити своє життя енергійним та цікавим.

Консультації у психолога є конфіденційними.

Психолог  не дає конкретних  порад, не  оцінює «правильно – неправильно», «добре – погано».  Психолог використовує  свої  знання, навички, практичний  досвід,  щоб допомогти  Вам побачити  та  усвідомити причини своїх проблем та  шляхи  їх  вирішення.

 

Корисна інформація

Анкета для батьків

Анкета учня/учениці

Анкета для педагогічних працівників

Наше время

Нова Українська Школа

 

Наше время

Школа медіації

 

Корисні cайти

 

Главное управление науки и образования г.Киева

 

Управление науки Шевченковского р-на

 

Украинский центр оценивания

 

НОРМАТИВНО

ПРАВОВАЯ БАЗА

instafb

Україна, 01135, Київ, вул. Чорновола, 37а

Пн-пт з 8.00 до 19.00

Тел./факс:(+38 044) 236-11-12

Тел.: +38 (044) 236-05-81

email: sch-153pushkin@ukr.net